Контактна інформація


Кліщинський НВК
Черкаська область
Чорнобаївський район
Email: Sveta.litvishko@mail.ru

Телефон: (04739) 5-75-40
Погода
Кліщинці 
Повторювально – узагальнюючий урок по темі «Тоталітарні та диктаторські режими»
Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів по темі «Тоталітарні та диктаторські режими»; сприяти розвитку умінь, навичок учнів самостійно працювати із історичними джерелами, простежувати причинно – наслідкові зв’язки історичних процесів та явищ; виховувати в учнів стійку життєву позицію, непримиримість до будь – яких проявів неофашистських рухів серед молоді в наш час.
Обладнання: підручники, політична карта світу, мультимедійне обладнання.
Тип уроку: повторення та узагальнення.
Хід уроку:
І. Організація класу до роботи
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Реалізація теми уроку:
    а) «Ознаки тоталітарних та диктаторських режимів»;
    б) «Постаті, що сколихнули світ»;
    в) Презентація учнівських пошукових робіт.
ІV. Підсумок уроку:
    1. Чи можете ви припустити, що чинники, які сприяли встановленню та зміцненню демократії, згодом також змогли призвести до зародження тоталітаризму?
    2. Те, що тоталітарні режими запанували у країнах з давньою культурною традицією, закономірність чи випадковість?
    3. Чи існують у сучасному, в цілому демократичному, світі «гомо тоталітарикус»? Якщо відповідь ствердна, то у яких вчинках наших сучасників проявляються, на Вашу думку, риси тоталітарної свідомості.


Завантажити презентацію "Тотальні та диктаторські режими"
Повторювально – узагальнюючий урок за темою «Знайомство з історією»»
Мета: систематизувати та закріпити знання з теми, повторити поняття та терміни; виділити і актуалізувати в пам’яті учнів найважливіші явища і процеси; закріпити вміння систематизовувати матеріал, складати розповідь, висловлювати власну думку; виховувати зацікавленість історією.
Обладнання: музейні експонати, завдання на картках.
Тип уроку: перевірки та корекції;
Урок – гра.
Хід уроку:
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Виконання завдань.
Клас ділиться на 2 групи.
1. Кожній групі роздаються пазли. Починає та команда, яка першою складе пазли. «Знання» «Книга»
2. Історичне лото.
3. Кожна група повинна назвати (по 4 предмети) та вказати століття до яких відносяться речові докази, розмістити їх на лінії відліку часу у хронологічній послідовності. "Писемні джерела"   "Предмети побуту"
4. Первісна стоянка (Кожна група повинна дати імена своїмсоплемінникам, скласти коротку розповідь про особливості побуту, занять, назвати предмети вжитку, які можуть стати речовими доказами для істориків).
5. Розгадати кросворд.
ІІІ. Підсумок уроку виставлення оцінок.

Кросворди для розгадування: Слова для розгадування кросвордів:
Топоніміка, Сфрагістика, Історія, Геральдика, Нумізматика, Археологія, Етноніміка, Музей, Літопис, Історичні джерела, Курган, Архів.